sportm.org:איגוד מנהלי מחלקות הספורט

איגוד מנהלי מחלקות הספורט

חמישי 13.05.2021 15:22

נושאים

מאמרים

אתנה הולכות רחוק – אירוע הספורט הנשי הגדול של השנה

פורסם ב- מגפון בתאריך: 07/05/2014 [קישור מקור]
מאת: מירה-בל גזית

הפנינג הנשים "אתנה הולכות רחוק", שיתקיים ביום שישי ה-16 במאי בפארק גני יהושע בתל אביב, יפתח את שבוע הספורט של ישראל אותו מקיים משרד התרבות והספורט. במהלך שבוע הספורט מתוכננים מאות אירועי ספורט עממי בכל רחבי הארץ

אירוע הספורט הנשי "אתנה הולכות רחוק" מתקיים זו השנה החמישית ברציפות. מדובר ביוזמה משותפת של משרד התרבות והספורט, "אתנה" – המועצה הלאומית לקידום נשים בספורט, עיריית תל-אביב, והשנה הצטרפו אליהם גם התאחדות בתי הספר, אס"א ומכון וינגייט.

אירוע
אירוע "אתנה הולכות רחוק" 2013.  (יח"ץ)
"כשגרירת 'אתנה', אקח חלק באירוע בגני יהושע ואשמח להעניק לאלפי הנשים שיגיעו לשם טעימה מהג'ודו", מזמינה אלופת העולם בג'ודו, ירדן ג'רבי, את כולן להגיע. ג'רבי אינה היחידה. באירוע ישתתפו ספורטאיות מובילות שיציגו את תחום הספורט שלהן במתחמי התנסות ומידע של איגוד הכדורסל, כדורגל, כדורעף, כדוריד, טניס, ג'ודו, שייט, אופניים, טריאטלון, התעמלות, סקי מים וכדורמים. התאחדות ספורט הנכים תקיים פעילות ראווה באירוע וגם התאחדות אילת, שמאגדת את מקצועות הספורט שאינם אולימפיים (פטאנק, משיכת חבל, קראטה, פוטבול, סקי מים, ניווט ספורטיבי וסקווש).

מתחם סטודיו C - התנסות פעילה בכל שעות האירוע.
מתחם סטודיו C - התנסות פעילה בכל שעות האירוע.  (יח"ץ)
במתחם הכושר יציעו מדריכות סטודיו C למשתתפות להתנות במגוון שיעורים, החל מעיצוב, אימון מחזורי, אירובי וכלה בזומבה. במסגרת האירוע יהיו גם דוכני בריאות וספורט, מפגשים עם ספורטאיות מובילות בתחומן, הרבה פינוקים, מתנות וחוויות.

השנה יתקיים האירוע במתכונת חדשה, מיוחדת וגדולה מאי פעם, בהנחייתה של גלית גיאת, תחת הסיסמה: "כשאת עושה ספורט, את תמיד מנצחת!". אלפי נשים, נערות וילדות, מגיל 12 ואילך, תגענה לאירוע מלא אדרנלין ועוצמה נשית ליד האגם בפארק גני יהושע.

"אחת המטרות של האירוע היא להגביר את המודעות של נשים מגיל צעיר לחשיבות הרבה שיש להשתתפותן בספורט," מסבירה שרת התרבות והספורט ח"כ לימור לבנת, "'אתנה' חוללה בשנים האחרונות מהפכה בספורט הנשים שמתבטאת בעלייה משמעותית של מספר הספורטאיות הפעילות בישראל, וחובתנו לדאוג שמגמה זו תימשך. 'אתנה הולכות רחוק' הוא פרויקט בעל חשיבות ערכית ומשמש כלי להעצמה נשית."

השנה גם תתקיים תחרות אתנה צ'אלנג' הראשונה. מדובר בתחרות קבוצתית לנבחרות בנות ארבע נשים כל אחת, אשר יתחרו ביניהן במגוון תחומים כמו מעבר משוכות ומכשולים, טיפוס ומעבר על חבילות חציר, הקפצת כדור כדורגל על הרגל, קליעה לסל, סחיבת שק בעיגול, מעבר מכשולים בין גלגלים שוכבים, מעבר בתוך גלגלים עומדים, זחילה מתחת לרשת מתוחה מעל הקרקע, קפיצה מעל מכשול מים, הליכת זיקית על חבל מתוח בין 2 עצים בגובה נמוך, הליכת מריצה (אחת מחזיקה רגליים והשנייה הולכת על הידיים), קפיצה בדלגית ולסיום המסלול גם תחרות שק קמח (אחת סוחבת את השנייה מנקודה לנקודה). הניקוד והזמן של כל קבוצה ייקבע על פי הזמן של המשתתפת הרביעית. ההשתתפות מוגבלת ל- 250 רביעיות.

ההרשמה מראש באתר האירוע. אתנה הולכות רחוק, יום שישי 16.5.2014 בין השעות 09:00-12:30, פארק גני יהושע, בתל-אביב. הכניסה להפנינג היא ללא תשלום אך נדרשת הרשמה מוקדמת באתר האירוע.
Copyright ©2017 כל הזכויות שמורות לאיגוד מנהלי הספורט ברשויות
[פרסום באתר]
שלום , אתה מחובר עם שם משתמש:
server:sportm.org